W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Profilaktyka jodowa

W związku z informacjami dotyczącymi działań zbrojnych w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o prewencyjnym procesie dystrybucji tabletek z jodkiem potasu m.in do powiatowych jednostek PSP i gmin. Takich punktów w całym województwie będzie ponad 400, a w Białymstoku 80.

Profilaktyka jodowa - broszura informacyjna ( informacje w artykule)

Zagrożenie skażeniem radiacyjnym w tej chwili nie występuje, a prowadzone działania mają charakter zapobiegawczy. Eksperci apelują -  nie wolno zażywać tabletek prewencyjnie, zanim wystąpi taka konieczność, gdyż przyniesie to więcej szkody niż pożytku.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zapewnia, że tabletek jest wystarczająca ilość - nie zabraknie ich dla nikogo z mieszkańców. 

(informacje w broszurze) 
 

Materiały

Broszura z informacjami
ulotka​_jodek​_potasu2.pdf 0.23MB

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}