W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konferencja dla Doradców Zawodowych zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy

Szkoły branżowe to dobry wybór, bo mają ciekawą ofertę – przekonywali przedstawiciele 11 placówek oświatowych na Konferencji dla Doradców Zawodowych w Białymstoku. Zorganizował ją Powiatowy Urząd Pracy pod patronatem Starosty Powiatu Białostockiego Jana Bolesława Perkowskiego, przy współpracy z Koordynatorem Klastra Technologicznego INFOTECH Adamem Kamińskim.

Konferencja dla Doradców Zawodowych zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy

W spotkaniu (8.11.2021r. ) wzięli udział doradcy zawodowi szkół podstawowych i średnich (branżowych i technicznych) oraz lokalni pracodawcy, współpracujący już ze szkołami branżowymi. Mowa była o skali i kierunkach zmian, zachodzących na rynku pracy w ostatnich latach, a także trendach na przyszłość, w tym dotyczących coraz większego zapotrzebowania na osoby z konkretnym przygotowaniem zawodowym.

W konferencji jako prelegenci wzięli udział przedstawiciele szkół z Białegostoku i dwóch z terenu powiatu – Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach i Zespołu Szkół w Michałowie. Prezentacja ZSM udowodniła, że szkoła prowadzona przez Powiat Białostocki jest doskonale wyposażona, posiada istotne osiągnięcia i ma się czym pochwalić na rynku edukacyjnym – podkreśla dyrektor Dorota Kondratiuk. 

Uczestnikami konferencji byli doradcy zawodowi ze szkół w: Wasilkowie, Gródku, Juchnowcu Kościelnym, Niewodnicy, Choroszczy, Ogrodniczkach, Turośni Dolnej, Turośni Kościelnej, Dobrzyniówki, Płonki Kościelnej, Tykocina, Radul, Łap, Sobolewa, Studzianek i Michałowa.
Poradnictwo zawodowe prowadzone w szkołach podstawowych i średnich, stanowi bardzo istotny element przygotowujący młodzież do podjęcia przemyślanej decyzji co do wyboru dalszej drogi.
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}