W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sprowadzanie aut - nowe wymogi

Od 1 lipca 2021 r. do rejestracji pojazdów sprowadzonych z terytorium UE i rejestrowanych po raz pierwszy, wymagane będą nowe dokumenty, wystawiane przez Urząd Skarbowy. Bez nich rejestracja nie będzie możliwa.

tablice i dokumenty leżące na biurku wydziału komunikacji

Od 1 lipca 2021 r. do rejestracji pojazdów sprowadzonych z terytorium UE i rejestrowanych po raz pierwszy, wymagane będą następujące dokumenty: 

dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju lub zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, w rozumieniu przepisów o podatku akcyzowym. Zmiana przepisów dotyczy samochodów ciężarowych (kategoria homologacyjna N1, podrodzaj "furgon", "furgon/podest", "ciężarowo-osobowy", "terenowy", "wielozadaniowy" lub "van") oraz samochodów specjalnych (kategoria homologacyjna M1 i N1).

Jak informuje dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Białymstoku Monika Szpakowska - od 1 lipca bez dokumentów wystawionych przez Urząd Skarbowy rejestracja nie będzie możliwa.

{"register":{"columns":[]}}