W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Strażacy OSP przekazali sprzęt na Ukrainę

Pomoc ogarniętej wojną Ukrainie była jedną z kwestii, poruszonych podczas obrad prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Białymstoku. Spotkanie odbyło się 3 marca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP

Prezesem powiatowego ZOSP RP jest Jan Gradkowski z Zarządu Powiatu Białostockiego, wiceprezesami Jan Bolesław Perkowski – Starosta Powiatu Białostockiego i Marek Malinowski z Zarządu Województwa Podlaskiego. 

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym podsumowano pomoc rzeczową, przygotowaną przez gminne jednostki OSP z myślą o walczących strażakach na Ukrainie. Transport zorganizowany przez Komendę Wojewódzką PSP wyruszył za granicę na przełomie lutego i marca. Druhowie OSP z powiatu białostockiego przekazali walczącym kolegom m.in. 250 sztuk tzw. ochrony osobistej tzn. umundurowanie, kaski, buty ale i urządzenia specjalistyczne jak np. cztery agregaty prądotwórcze czy kamera termowizyjna. 

Podczas spotkania powołano Klub Honorowych Dawców Krwi przy powiatowym oddziale ZOSP RP. – Decyzja zapadła w związku z sytuacją na Ukrainie – wyjaśnia Jan Gradkowski. 

Omawiano też kwestię potrzeb, jakie mają strażacy ochotnicy w powiecie białostockim i ich finansowania przez samorządy województwa, powiatu i inne instytucje. W tym roku planowane są zakupy nowych wozów do czterech jednostek: OSP Choroszcz

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}