W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

I Powiatowa Olimpiada Lekkoatletyczna

Dopisały humory, pogoda, obyło się bez kontuzji. 8 czerwca 2022 r. odbyła się I Powiatowa Olimpiada Lekkoatletyczna. Na stadionie BOSiR w Białymstoku rywalizowała młodzież z osiemnastu szkół powiatu białostockiego.

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej - miejsca I-IV

W sumie rywalizowało blisko  350 uczniów (roczniki 2007, 2008, 2009, 2010). Kibicowali im: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele Powiatu Białostockiego na czele ze starostą Janem Perkowskim, włodarze gmin Czarna Białostocka, Gródek, Zabłudów, Zawady oraz trenerzy i nauczyciele. 

Starostwo Powiatowe w Białymstoku wspólnie z BOSiRem przygotowali konkurencje: bieg na 60 metrów, bieg na 100 metrów, bieg na 600 metrów i 1000 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską w tył 2 kg w kat. dziewcząt i chłopców, rzut piłeczką palantową w kat. dziewcząt i chłopców, skok w dal, rzut oszczepem i pchnięcie kulą. Najwięcej emocji i najgłośniejszy doping był podczas biegów. 

Drużynowo I miejsce zajął Zespół Szkół Sportowych w Supraślu, drugie SP w Kleosinie, trzecie SP nr 2 w Czarnej Białostockiej. Czwartą lokatę zajęła SP w Choroszczy, piątą ZSP w Dobrzyniewie Dużym. 

- Chcemy promować sport i zdrową konkurencję, choć uważam że niezależnie od wyniku wszyscy są zwycięzcami, gdyż ćwiczą – mówił podczas zawodów starosta Jan Bolesław Perkowski. Dodał, że to pierwsza olimpiada ale na pewno nie ostatnia.

Za zajęcie miejsc I-III w każdej kategorii indywidualnej wręczano medale i karty podarunkowe, za zajęcie miejsc I-VI w punktacji drużynowej szkół - puchary i karty podarunkowe. W namiocie Powiatu Białostockiego spragnieni mogli dostać butelkę wody, utratę kalorii po wysiłku rekompensowały batoniki.

Zdjęcia (31)

{"register":{"columns":[]}}