W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Eko piknik dla dzieci z powiatu białostockiego

Dzieci z kilkunastu szkół powiatu białostockiego bawiły się na festynie ekologicznym „Eko – lekcje w ławce i na trawce” w Fastach. Organizatorem wydarzenia był Powiat Białostocki.

Dzieciaki pod namiotem i prowadzący na scenie

Podczas wspólnej zabawy w czwartek (13.06) dzieci dowiadywały się m.in. co daje segregacja śmieci, jak oszczędzać wodę, dlaczego w miejsce  jednego wyciętego drzewa warto posadzić dwa. W zdobywaniu wiedzy pomagali niezastąpieni bohaterowie bajki „Epoka Lodowcowa” Wiewiór i Sid.  Dzieci mogły też skorzystać z atrakcji tj. dmuchanych zjeżdżalni, zabawy z animatorami i darmowego popcornu. 

- W ubiegłym roku piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy więc powtórzyć go w tym roku i widzę, że to był dobry pomysł, bo chętnych szkół było wiele – w sumie ok. 550 dzieciaków – mówi starosta Jan B. Perkowski. 


Wydarzenie miało pokazać jak ważna jest troska o nasze naturalne otoczenie, wskazać wartości, które powinny być bliskie każdemu człowiekowi. 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}