W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd skierował pisma do włodarzy kilku gmin w powiecie, w związku możliwością realizacji inwestycji na drogach powiatowych. Służby wojewody poinformowały, iż zadania Powiatu Białostockiego z listy rezerwowej mogą wejść do planu inwestycji drogowych, dofinansowanych z RFRD.

Zarząd Powiatu Białostockiego - posiedzenie

Są to: przebudowa DP 2111B w Księżynie (gm. Choroszcz), przebudowa DP 1549B – ul. Kolejowa w Klepaczach (gm. Choroszcz), przebudowa DP 1488B Zabłudów – Nowosady (gm. Zabłudów), przebudowa DP 1484B we wsi Wojszki (gm. Juchnowiec Kośc.), przebudowa DP1498B we wsi Szerenosy (gm. Juchnowiec Kośc.), budowa ścieżki pieszo - rowerowej na odc. Wasilków - Dąbrówki (gm. Wasilków). Zarząd Powiatu w pismach do wójtów pyta, czy gminy będą w stanie współfinansować inwestycje, zgodnie z wypracowaną w Powiecie Białostockim zasadą 50/50. – Musimy to wiedzieć, by uruchomić procedurę przetargową i zaangażować się w dalsze prace nad inwestycjami – informuje starosta Jan Bolesław Perkowski. Zarząd Powiatu liczy, że w związku z pozyskanym dofinansowaniem z zewnątrz (ok.50%), wszystkie inwestycje z listy rezerwowej uda się zrealizować.

Na środowym posiedzeniu Zarząd Powiatu podjął również decyzję o możliwości współfinansowania budowy chodnika dla pieszych we wsi Ponikła (gm. Dobrzyniewo Duże). Powiat Białostocki przekaże na ten cel z budżetu 50% kosztów inwestycji. Jej wykonaniem zajmie się Gmina Dobrzyniewo Duże. 

Zarząd podpisał umowę w sprawie opracowania dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 1429B na odcinku od ronda do ul. Malinowej w Grabówce (gm. Supraśl).

Podpisano umowę w sprawie opracowania dokumentacji projektowej na zadanie - Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1504B na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 678 do skrzyżowania z drogami powiatowymi nr 1498B i 1518B wraz ze skrzyżowaniem (gm. Turośń Kościelna) – dokumentacja projektowa etapu I.

Podczas posiedzenia zarządu dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski poinformował, że połowa gmin nie potwierdziła jeszcze, czy będzie współfinansować planowaną budowę wyniesionych przejść dla pieszych i skrzyżowań. Powiat Białostocki pozyskał na te zadania dofinansowanie z budżetu państwa. Informację o tym przekazano do gmin pod koniec stycznia. Sprawa jest pilna, gdyż dokumentacje projektowe tych zadań miały być ukończone w kwietniu. Budowa wyniesionych przejść ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza w pobliżu szkół.
 

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}