W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII kongres EKO FORUM w Supraślu

VII międzynarodowy kongres EKO FORUM odbył się w Supraślu. Jego ideą jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. W tym roku uczestnicy poruszali tematy związane z transformacją energetyczną. W spotkaniu wziął udział starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski.

VII Eko Forum w Supraślu - zasłużeni otrzymali Eko Certyfikaty

Kongres rozpoczął się w niedzielę 12 września na supraskim rynku, gdzie ustawiono samochody elektryczne i hybrydowe. Można było także zobaczyć stacje ładowania pojazdów czy wziąć udział w jarmarku produktów ekologicznych. Wśród wystawców pojawili się między innymi Urząd Marszałkowski, PGW Wody Polskie i Uzdrowisko Supraśl.

W poniedziałek (13.09) Kongres przeniósł się do Biblioteki Publicznej w Supraślu, gdzie zaplanowano wystąpienia, dotyczące odnawialnych źródeł energii. Wśród panelistów znaleźli się Artur Michalski (wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Szymon Kozak (Prezes Zarządu DOEKO GROUP Sp. z o.o.) oraz Jacek Spólnik (Prezes Zarządu Energy Island sp. z o.o.). Podczas spotkania wicewojewoda podlaski Tomasz Madras i senator Mariusz Gromko wręczyli osobom zasłużonym Eko Certyfikaty.

- Ideą spotkania jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Podlasie dysponuje dużym potencjałem w tym zakresie i dynamicznie odpowiada na zmieniającą się strukturę rynku energii, podejmując dobre praktyki związane z elektroenergetyką i elektromobilnością – tak o idei EKO FORUM mówił organizator spotkania Krzysztof Stawnicki - prezes zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii.
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}