W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XVIII Spartakiada Samorządowa Powiatu Białostockiego

Około 230 samorządowców rywalizowało w Spartakiadzie Powiatu Białostockiego. XVIII edycja zawodów odbyła się na Stadionie Miejskim w Choroszczy. W ten sposób uczestnicy obchodzili Dzień Samorządu Terytorialnego.

Wspólne zdjęcie zwycięskich ekip

W rywalizacji (26.05.2023 r.) wzięło udział 11 drużyn – przedstawiciele dziesięciu gmin i reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Samorządowcy-sportowcy mogli startować konkurencjach, takich jak m.in. czwórbój władz, piłka nożna mężczyzn, starcie tytanów, strong man (woman), rzut do kosza, strzał w dziesiątkę, wyścig skrzynek, woda na młyn, strzał na małą bramkę, otwieranie urzędu, dwa ognie, piłkarzyki, piłka siatkowa, kiszenie pieniędzy, strzał w dziesiątkę z karabinu pneumatycznego, strzał w dziesiątkę z łuku. Dopisała pogoda i humory, obyło się bez kontuzji.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Gródek, drugie miejsce zajął Zabłudów, a trzecie gmina Dobrzyniewo Duże. Na czwartym miejscu uplasował się Tykocin, piątym gmina Zawady, szóstym Choroszcz, siódmym Wasilków, ósmym Starostwo, dziewiątym Suraż, dziesiątym Supraśl, a na jedenastym Czarna Białostocka. W Czwórboju Władz zwyciężył wójt gminy Zawady Krzysztof Wądołowski, drugie miejsce zajął sekretarz gminy Dobrzyniewo Duże Krzysztof Bagiński, trzecie burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.

Tegoroczną Spartakiadę organizowali: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Gmina Choroszcz i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i świetną atmosferę!
 

Zdjęcia (26)

{"register":{"columns":[]}}