W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd Powiatu Białostockiego zaakceptował wnioski, złożone przez jednostki OSP o dofinansowanie planowanych zakupów i inwestycji. Wpłynęło 27 wniosków. W sumie kwota dofinansowania wyniesie 285 tys. zł.

Obrady Zarządu Powiatu Białostockiego

- Obecnie w budżecie Powiatu Białostockiego jest zaplanowanych na ten cel 80 tys. zł, ale w związku z dużymi potrzebami strażaków ochotników Zarząd zawnioskuje do komisji bezpieczeństwa Rady Powiatu, a następnie do radnych podczas majowej sesji o zwiększenie kwoty – poinformował starosta Jan Perkowski. Największe dofinansowanie (po 40 tys. zł) mają dostać jednostki w Tykocinie, Dąbrówkach i Lewickich, w związku z planowanym zakupem wozów ratowniczo-gaśniczych. W innych wnioskach wymieniano remonty strażnic, zakup sprzętu czy umundurowania. 

Zarząd podpisał rozliczenie dotacji przekazanej SP ZOZ w Łapach na „Remont i przebudowę dotychczasowego Oddziału Chirurgii z Blokiem Operacyjnym zlokalizowanego na IV piętrze budynku głównego Szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii – ze środków RFIL”. Gruntownie przebudowany oddział działa od początku lutego, a jego remont kosztował ponad 2 mln zł. 

Zarząd na wtorkowym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie przekazania jednostce OSP Piaski 9-osobowego samochodu Renault Trafic, wcześniej użytkowanego przez Dom Dziecka w Supraślu. Samochód z 2003 r. wymaga nakładów finansowych, ale strażacy ochotnicy deklarują, że remont wykonają. Podobnie było w ub. roku, kiedy to Powiat podarował samochód druhom z Gminy Suraż.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}