W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa będzie przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Uroczystość wręczenia promes Fot. PUW

W poniedziałek (31.10) promesy na łączną kwotę 97 tys. zł w miejscowości Augustowo odebrało 15 drużyn z powiatów: bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego. Natomiast podczas uroczystości w Turośni Kościelnej przedstawiciele 21 drużyn z powiatów: białostockiego, sokólskiego i monieckiego otrzymali promesy na sumę ponad 140 tys. zł. W uroczystości wzięli udział wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Paweł Kondracki - Komendant Gminny OSP w Turośni Kościelnej. 

Roman Czepe podkreślił, jak wielkie znaczenie mają drużyny młodzieżowe. Bez nich nie byłoby zastępstwa pokoleniowego i jednostki OSP musiałyby się "zwijać". Ale też jest w tym ogromny aspekt wychowawczy - młodzież wchodzi w dorosłość najpiękniej, bo ucząc się ochraniać i pomagać innym - mówił wicestarosta.

MDP to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

W całym kraju jest ponad 6,2 tys. Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Strażackich, w których działa ponad 76 tys. dzieci i młodzieży.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}