W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Most k. Fast – podpisanie umowy

Będzie nowy most na rzece Białej w pobliżu Fast (gm. Dobrzyniewo Duże). Umowę w sprawie jego budowy i rozbiórki starego mostu podpisały władze Powiatu Białostockiego z firmą Mosty Łódź.

Rozmowy przy podpisaniu umowy

Podpisy pod dokumentem złożyli: starosta Jan B. Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, Zdzisław Łukaszewicz z zarządu powiatu, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski. W imieniu wykonawcy umowę podpisali prezes Waldemar Pierożak i wiceprezes Beata Haik. 

Most wzdłuż drogi Fasty - Dobrzyniewo ma kilkadziesiąt lat i jest w złym stanie technicznym. Kilka dni temu PZD wprowadziło tam ograniczenie tonażu do 8T i zwężenie do jednego pasa ruchu. 
- Budowa nowego mostu jest konieczna, myślę, że jest to dobra informacja dla mieszkańców gminy Dobrzyniewo – mówi starosta Perkowski. 

Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w 60% z budżetu państwa, resztę kosztów pokrywają Powiat Białostocki i Gmina Dobrzyniewo Duże. Zgodnie z umową prace mają być ukończone na początku sierpnia 2026 roku, ale wiceprezes Haik zadeklarowała, że firma postara się zrobić to szybciej.

{"register":{"columns":[]}}