W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Targi Edukacji i Pracy w Białymstoku

70 stoisk, w tym ponad 30 pracodawców. To oferta podczas Targów Edukacji i Pracy na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wydarzenie organizują Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Powiatowy Urząd Pracy.

Stanowisko Powiatowego Urzędu Pracy

W dniach 22-23.03 zapraszamy na targi uczniów 8 klas podstawówek, najlepiej z rodzicami, a także osoby poszukujące pracy w tym uchodźców z Ukrainy. 

- Odczarowujemy szkolnictwo zawodowe. Taka jest potrzeba rynku pracy. Szkoły branżowe mają tę przewagę, że dostajesz zawód, a potem możesz kształcić się dalej, zdać maturę – przekonywał podczas konferencji prasowej na rozpoczęcie targów starosta Jan Perkowski. 

Na targi po raz pierwszy zaproszono nie tylko pracodawców i bezrobotnych, ale i uczniów.

- Tu przedstawiciele firm pokazują jak wygląda praca. Mamy warsztaty, na których można poznać zawód od podszewki – zachęcał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Piotr Matusiak.
Dodał, że mile widziane na targach są też osoby z Ukrainy. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku zatrudniono do ich obsługi osobę znającą język ukraiński, przygotowywane są dokumenty w tym języku. Już zatrudnienie znalazło 37 osób. 

Chęć zatrudnienia uchodźców z Ukrainy zadeklarowało w Powiatowym Urzędzie Pracy ponad 80 pracodawców, zgłosili 543 oferty pracy. 

Targi Nauki i Pracy można odwiedzać we wtorek i środę od 11.00 do 18.00. Swoje stoiska mają również szkoły prowadzone przez Powiat Białostocki - Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach i Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach. Zapraszamy. 
 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}