W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego

Inwestujemy w edukację, by młodzi ludzie mogli rozwijać swoją wiedzę i pasje na najwyższym poziomie – stwierdził Henryk Suchocki na lutowym posiedzeniu Zarządu Powiatu Białostockiego. Budżet powiatu zwiększył się o 226 tys. zł – to dotacja na realizację projektu międzynarodowych wymian młodzieży przez Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach w unijnym programie Erasmus.

Członek Zarządu podczas obrad

Zarząd wydał kolejne zezwolenia na realizację inwestycji drogowych (ZRID) na odcinki:

  •  Nieciece – Łopuchowo (II etap trasy Tykocin – Kiermusy – Nieciece – Łopuchowo),
  •  Kolonia Leńce – Jurowce na terenie gm. Wasilków,
  •  ul. Parkowa w Nowym Aleksandrowie, gm. Dobrzyniewo Dużym.

Zostało podpisane rozliczenie dotacji przekazanej dla OSP w Klepaczach na zakup węży pożarniczych i rękawic specjalnych. Z kolei szpital w Łapach rozliczył środki na zakup sprzętu, aparatury medycznej i wyposażenia za 232 tys. zł, a także dotację na zabudowę rejestracji pacjentów w poradni rehabilitacji przy ul. Piaskowej za 86 tys. zł. Szpital rozliczył też wsparcie modernizacji i wyposażenia pracowni RTG, USG, działu diagnostyki laboratoryjnej, rehabilitacji ambulatoryjnej i ośrodka rehabilitacji dziennej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na kwotę 471 tys. zł.

Udzielono również bieżących pełnomocnictw oraz rozpatrzono ponad 20 spraw różnych. Ponadto Zarząd Powiatu Białostockiego na posiedzeniu zdecydował o 40 działaniach administracyjnych. Były to kolejne pracowite obrady.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}