W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Od zależności ku samodzielności” w DPS w Choroszczy

Dotację z budżetu państwa w wysokości blisko 100 tys. zł otrzymał Powiat Białostocki na realizację projektu p.n.: „Od zależności, ku samodzielności”. Projekt, który będzie realizować Dom Pomocy Społecznej „Trzy dęby” w Choroszczy, zakłada umożliwienie 50 osobom z zaburzeniami psychicznymi, przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej.

Podpisywanie umowy

Dotację z budżetu państwa w wysokości 99 600-, zł otrzymał Powiat Białostocki na realizację projektu p.n.: „Od zależności, ku samodzielności” - edycja 2021.

Projekt, który będzie realizować Dom Pomocy Społecznej „Trzy dęby” w Choroszczy, zakłada umożliwienie 50 osobom z zaburzeniami psychicznymi, przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły.

- W ramach projektu przewidziano różne zajęcia, które poszerzą zainteresowania mieszkańców Domu, zwiększą ich samodyscyplinę i odpowiedzialność za powierzone zadania, przyczynią się do przełamania izolacji społecznej - informuje starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski.

- Mieszkańcy są zaszczepieni przeciwko Covid-19, możemy realizować wszystko co zaplanowaliśmy – cieszy się dyrektor DPS Jan Steckiewicz. Dodaje, że plany przewidują m.in. założenie ogródka i klombów kwiatowych, wycieczki rowerowe po okolicy. W tym celu DPS dokupi rowery oraz rikszę, by z wyjazdów mogły korzystać również osoby mniej sprawne. Dwie wycieczki przewidziano do miejsc pamięci w pobliżu Choroszczy, z wypraw tych uczestnicy przygotują fotorelację. Zrobią to przy pomocy zakupionych z projektu sprzętu fotograficznego i tabletów. Jesienią w ramach projektu w Choroszczy ma odbyć się integracyjne spotkanie w plenerze „Święto pieczonego ziemniaka". Wezmą w nim udział mieszkańców DPS w Choroszczy i innych domów w powiecie. Warunek jest taki – muszą to być osoby zaszczepione.

Ponadto, w nie wykorzystywanym dotąd budynku na terenie placówki, powstanie mini muzeum ze starymi sprzętami, używanymi niegdyś w DPS. Będą to np. stare pieczątki, radioodbiorniki. Zadaniem mieszkańców Domu będzie wyczyszczenie eksponatów i wykonanie do nich opisów, tak by mogły trafić na ekspozycję.

Zadania w ramach projektu będą realizowane do końca 2021 roku.

{"register":{"columns":[]}}