W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Programu biznesMAMA – wkrótce zapisy

Mama dziecka do lat 5 chcąca wrócić na rynek pracy – to z myślą o niej powstał nowy projekt Powiatu Białostockiego. O szczegółach Programu biznesMAMA mówiono na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Konferencja - glos zabiera dyrektor PUP

Projekt realizować będą Powiatowy Urząd Pracy wspólnie ze Stowarzyszeniem 100-lecie Kobiet. Program ma na celu wsparcie 16 pań, zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku, które chcą wrócić do pracy po urodzeniu dziecka (do 5 roku życia) i planują rozpocząć własną działalność gospodarczą.  

– Nie jest łatwo wyjść ze strefy komfortu, z domu, gdzie jest się z dzieckiem, dlatego cieszę się, że  powstał ten projekt  - mówił starosta Jan B. Perkowski.

- Dyspozycyjność mam nie jest tak duża, jak przed urodzeniem dziecka, ale kluczem będzie tu wsparcie Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet – mówił dyrektor PUP Piotr Matusiak. 

- Będziemy uczyć pewności siebie, kreatywności, tak by utrzymać cel – mówiła Marta Siemieniuk ze Stowarzyszenia. Oprócz 5 warsztatów zaplanowano też spotkania indywidualne. Prowadzić je będą m.in. psycholożki i trenerki rozwoju. Główny cel zajęć to zmiana postawy z biernej na czynną.

Nabór do Programu będzie prowadzony w dniach 17 – 28 czerwca 2024 r.

O wsparcie mogą ubiegać się kobiety, mające status osoby bezrobotnej na dzień 31 maja 2024 r.

W ramach programu PUP oferuje:

  • pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe,
  • szkolenie dotyczące prowadzenia własnej firmy oraz budowania wizerunku w mediach społecznościowych,
  • spotkanie z przedstawicielkami z zakresu finansów i ubezpieczeń,
  • środki na podjęcie działalności gospodarczej w kwocie do 40 tys. zł,

Elementy specyficzne:

  • Bon opiekuńczy - umożliwiający zorganizowanie opieki nad dziećmi po założeniu własnej firmy w kwocie 3 tys. zł,
  • Laboratorium sukcesu - warsztaty z zakresu zwiększania samoświadomości i pewności siebie, coaching indywidualny oraz spotkanie z mentorką ze świata biznesu będącą jednocześnie mamą.

Dodatkowo osoby chętne będą mogły skorzystać z bezpłatnego pakietu profilaktyczno – zdrowotnego.

Okres realizacji programu: 1 czerwca 2024 r. – 31 grudnia 2024 r.
Budżet programu: 500 tys. zł.

Deklaracja uczestnictwa do pobrania pod adresem: https://bialystok.praca.gov.pl/.../24039006-projekt...
Wypełnione deklaracje można składać:

  • pocztą, przesyłając na adres ul. Pogodna 63/1, 15-365 Białystok, lub
  • osobiście, w Kancelarii mieszczącej się w siedzibie Urzędu, lub
  • elektronicznie, na adres skrytki ePUAP za pośrednictwem strony https://bialystok.praca.gov.pl/ używając przycisku ePUAP. Podpisem elektronicznym (podpis kwalifikowalny/profil zaufany) powinno być opatrzone pismo oraz każdy załącznik wnoszony w formie dokumentu elektronicznego.

Na koniec maja w rejestrze PUP figurowało blisko 10,5 tys. osób bezrobotnych, w tym prawie 4,5 tys. kobiet. Po urodzeniu dziecka pracy nie podjęły 1333 panie. 

{"register":{"columns":[]}}