W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sesja Rady Powiatu Białostockiego

Radni Powiatu Białostockiego uchwalili zmiany w budżecie na ten rok. Dotyczą m.in. zwiększenia wydatków na przebudowę DPS w Choroszczy i termomodernizację budynku przy ul Słonimskiej 15/1.

przewodniczący i jego zastępcy,

Zmiana dokonana na sesji (19.01.2023 r.) wynika z wyższych niż zakładano kwot, jakich domagają się wykonawcy. Z kolei zmniejszona została o 350 tys. zł kwota przeznaczona na projekt budynku Powiatowego Urzędu Pracy. Powiat zamówi najpierw koncepcję budynku, a projekt wykonawczy będzie dodany do zakresu zadania w ramach trybu „zaprojektuj i wybuduj”.
Starosta Jan Bolesław Perkowski w trakcie czwartkowej sesji podkreślał potrzebę powstania nowej, pierwszej w historii powiatu własnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. Uzasadniał, że obecne koszty wynajmu pomieszczeń są znaczące, bo sięgają 650 tys. zł rocznie, a budynek nie jest idealny do obsługi mieszkańców. Siedziba PUP miałaby powstać na pozyskanej niedawno przez Powiat Białostocki działce przy ul. Niedźwiedziej w Białymstoku. 

Na sesji przyjęto uchwałę ws. porozumienia z gminą Białystok, dotyczącego przebudowy ul. Kolejowej w Klepaczach i odprowadzania z niej wód do kanalizacji miejskiej. 
Radni pytali także dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Marka Jędrzejewskiego o bieżące sprawy. Obiektem zainteresowania był m.in. drewniany most we wsi Kondycja (gm. Gródek), na którego przebudowę powstanie w tym roku dokumentacja projektowa. - Most ma 23 lata, a tego typu drewniane obiekty planowane są na kilkanaście lat, potem stanowią zagrożenie i trzeba redukować ich nośność – wyjaśniał dyrektor PZD.

Omawiano też sprawę zaplanowanej dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej Klepacze - Turośń Kościelna. Potrzebę jej budowy zgłosili w petycji mieszkańcy. Argumentują, iż brak jest regularnej komunikacji podmiejskiej, trwa przebudowa linii kolejowej Warszawa – Białystok, co sprawia, że wielu mieszkańców dojeżdża rowerami do pracy. Starosta poinformował, iż petycja jest zasadna, a Powiat już w listopadzie 2022 r. zaplanował w budżecie wydatki na projekt ścieżki.

Zdjęcia (30)

{"register":{"columns":[]}}