W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZPWP – obrady w starostwie

O możliwość pozyskania funduszy europejskich rozmawiano podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. Wzięli w nim udział członkowie Związku Powiatów Województwa Podlaskiego, w tym stojący na czele ZPWP starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński i jego zastępca starosta Powiatu Białostockiego Jan B. Perkowski.

ZPWP - obrady w Starostwie Powiatowym w Białymstoku

Ponadto na spotkaniu byli (6.11.2023 r.) dyrektorzy departamentów w urzędzie marszałkowskim, przedstawiciele Klastra Obróbki Metali i prawnicy. 

Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego urzędu marszałkowskiego Joanna Sarosiek przekonywała starostów, że nie ma co zwlekać z podjęciem decyzji o udziale w dostępnych konkursach.– Wiele konkursów będzie się kończyło z końcem roku, dlatego jest to ostatnia chwila, by jeszcze się zreflektować i gdzieś zaaplikować – apelowała.

Z kolei zastępca dyrektora DRR Katarzyna Kitlas zachęcała starostów do konsultowania wątpliwości z pracownikami merytorycznie odpowiedzialnymi za dane konkursy.

O możliwościach pozyskania pieniędzy w obszarze edukacji opowiedziała dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego urzędu marszałkowskiego Karolina Perkowska. Np. trwa nabór na projekty pomocne w zapobieganiu suszy czy powodzi. W styczniu rozpocznie się nabór na działania, mające na celu ochronę bioróżnorodności. W lutym będzie nabór na zadania dotyczące gospodarowania odpadami i recyklingu. Inny będzie dotyczył kultury - w tym rozwoju infrastruktury, w tym także bibliotek.

Instytucją pośredniczącą w realizacji dwóch projektów strategicznych jest Wojewódzki Urząd Pracy. Szczegóły przybliżyła Urszula Jabłońska, zastępca dyrektora tej instytucji.

–- Naszym zadaniem jest opracować przy szerokiej współpracy, strategię promocji szkolnictwa zawodowego wraz z jej wdrożeniem. Drugim projektem strategicznym jest ten dotyczący stypendiów zawodowych dla uczniów szkół zawodowych z regionu– wyjaśniała.

W dalszej części spotkania w Starostwie Powiatowym poinformowano o stanie realizacji projektu pn. „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja gruntów i budynków”. Posiedzenie zakończyła wymiana opinii.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}