W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarcie drogi w Dąbrówkach po remoncie

Otwarcie wyremontowanej drogi w Dąbrówkach (gm. Wasilków) miało miejsce w środowe (12.09) popołudnie. Wydarzenie uatrakcyjnił występ miejscowego zespołu folklorystycznego Dąbrówka.

Droga przez Dąbrówki - przecięcie wstęgi

Odnowiony odcinek drogi przez wieś Dąbrówki ma 1,3 km, w ramach inwestycji wyremontowano także ok. 400 m chodnika. - Niektórzy tracili wiarę, że zrobimy tę drogę, ale jest - mówił starosta Jan B. Perkowski. Podkreślał, że to dzięki wsparciu z budżetu państwa, a samorządy Powiatu i Wasilkowa jeszcze nigdy nie miały tak małego wkładu własnego - po niecałe sto tys. zł.
Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski przyznał, że droga przez Dąbrówki to miejsce ruchliwe, a nawierzchnia wygląda bardzo dobrze i liczy, że remont wystarczy na kilkadziesiąt lat. Senator Mariusz Gromko ocenił, że Powiat Białostocki jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu środków rządowych. Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski przyznał, że Dąbrówki w ostatnim czasie bardzo się zmieniły, a nie było łatwo, bo w grę wchodził m.in. wykup gruntów. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz dziękował, że inwestycja mogła dojść do skutku. W podobnym tonie wypowiadały się: radne powiatowe Jolanta Den, Jadwiga Piotrowska i radna miejska Monika Dakowicz. Sołtys Dąbrówek i radna Tamara Tyszkiewicz-Winogrodzka powiedziała, że ten rok jest dobry i wyraziła nadzieję, że następne lata też takie będą. 

Wykonawcą remontu była firma PEUiM. Inestycja kosztowała 1,8 mln zł, gdzie 1,6 mln zł to dofinansowanie dla terenów dawnych PGRów. Pozostałe koszty pokryły samorządy: Powiat Białostocki i Gmina Wasilków.

Otwarcie uatrakcyjnił występ zespołu Dąbrówka z Dąbrówek. Było też ognisko z kiełbaskami.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}