W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga w gm. Poświętne otwarta

Z udziałem samorządowców, mieszkańców i zaproszonych gości uroczyście otwarto (21.06.2022 r) przebudowaną drogę powiatową prowadzącą z Pietkowa do granicy gminy Poświętne. Przebudowany odcinek ma 2 km.

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej Pietkowo - granica gminy Poświętne

W ramach inwestycji drogę poszerzono z 5,5 m. do 6 m., wykonano nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, pogłębiono przydrożne rowy, wykonano zjazdy. Obecnie Powiat Białostocki jest w trakcie modernizacji dwóch innych odcinków tej drogi – po jednej stronie - w pobliżu Daniłowa, a po drugiej w samym Pietkowie. 

W oficjalnym przekazaniu drogi do użytku wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Ta droga by nie powstała, gdyby nie aktywność samorządów a także dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - mówił wojewoda. Na koniec życzył wszystkim sił i wytrwałości, aby zmieniać gminy i powiaty województwa na lepsze.

- Jesteśmy na odcinku między dwoma innymi remontami dróg powiatowych, wkrótce będzie tu dużo bezpieczniej. Skróci się też dojazd z Łap do Brańska – mówił starosta Jan Perkowski. Dziękował też mieszkańcom za cierpliwość, gdyż – jak to określił - żyją na placu budowy.

Wójt Poświętnego Witold Łapiński wspominał, że starania o przebudowę trwały 16 lat, a droga była w tak złym stanie, że swego czasu zmieniono przebieg trasy kolarskiej Tour de Pologne.

Wicestarosta Roman Czepe (mieszkający w Łapach) mówił, że to ważny odcinek drogi bo łączy dwie gminy Łapy i Poświętne. 

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Mariusz Gołaszewski dziękował za inwestycję, również w imieniu swoich rodziców mieszkających w tamtej okolicy. 

Koszt ukończonej inwestycji to 1,6 mln zł. Dofinansowanie z budżetu Państwa wyniosło 50%. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetów Powiatu Białostockiego i Gminy Poświętne. 

Wykonawcą robót była firma STRABAG Sp. z o.o. Nową drogę poświęcił ks. Tadeusz Kaczyński – Proboszcz parafii pw. Świętej Anny w Pietkowie.
 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}