W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstaje nowy budynek starostwa

Budowę nowej części Starostwa Powiatowego w Białymstoku oglądali członkowie Zarządu Powiatu Białostockiego, przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego Zenon Żukowski, skarbnik Marta Szczuka, sekretarz Małgorzata Nowik i dyrektor wydziału organizacyjnego Anna Pawłowska.

Przed placem budowy na rogu ulic Borsuczej i Wiewiórczej

Sprawdzali (23.03.2023 r.) jakie są postępy w pracach, co udało się już firmie Budimex wykonać. – Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym tempo prac jest szybsze niż zakładał plan – informuje starosta Jan Bolesław Perkowski. Powstały już podpiwniczenia, gdzie będą archiwa, kondygnacje, które będzie zajmować wydział geodezji (obecnie na ul. Branickiego i Mickiewicza), budowane jest piętro, które zajmie wydział architektury. Wyżej będzie m.in. wydział finansów i gabinet starosty.

Co istotne, wkrótce pracowników i interesantów czekają zmiany w poruszaniu się po urzędzie. Z powodu przebudowy wejścia, w tym likwidacji schodów, zamknięte będzie wejście główne od strony ul. Borsuczej. Wszyscy będą wchodzić do urzędu tylnym wejściem od strony parkingu (teraz jest tam podjazd dla osób na wózkach). Jak informuje starosta – nowe wejście będzie oddane do użytku po wakacjach.

Zadanie jest dofinansowane z funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych kwotą blisko 15 mln zł, całość ma kosztować blisko 30 mln zł.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}