W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Białostockiego

Na nadzwyczajnej, zdalnej sesji obradowała (7.12.2021 r.) Rada Powiatu Białostockiego. Konieczne było podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021 – 2034.

Widok z nagrania w aplikacji teams

Ma to związek z rozstrzygnięciem przetargów na 36 zadań, dotyczących poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu białostockiego, poprzez budowę wyniesionych przejść dla pieszych i skrzyżowań. Na wszystkie Zarząd Powiatu Białostockiego pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80%. Po przetargach z budżetu Powiatu Białostockiego trzeba dołożyć na ten cel 1 mln zł. Radni wyrazili na to zgodę w głosowaniu. 

Bezpieczne przejścia będą powstawać w 14 gminach powiatu białostockiego w przyszłym roku.

{"register":{"columns":[]}}