W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd podjął uchwałę w sprawie projektu budżetu Powiatu Białostockiego na 2023 rok. Dochody mają wynieść blisko 157,8 mln zł, wydatki 211,2 mln zł, deficyt 53,4 mln zł. Radni powiatowi będą debatować nad projektem na najbliższej sesji 17 listopada.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Białostockiego w sali konferencyjnej starostwa

– Nie bierzemy żadnych kredytów, jest dobrze - mówiła skarbnik Marta Szczuka. – Mamy dofinansowanie z zewnątrz, zobaczymy jeszcze jakimi budżetami będą dysponować gminy i to może zdecydować o liczbie inwestycji – podkreślił starosta Jan Bolesław Perkowski. 

Zarząd podpisał wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. I Liceum Ogólnokształcące w Łapach ubiega się o dofinansowanie zakupu dwóch komputerów do szkolnej biblioteki, ebooków i książek. 

W trakcie posiedzenia p.o dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku Magdalena Waszczeniuk poinformowała o wynikach otwartych właśnie kilku przetargów. Dwa zadania na terenie gminy Dobrzyniewo Duże przyniosły rozstrzygnięcia poniżej zakładanych kosztów. To 300 m odcinek drogi powiatowej we wsi Pogorzałki i droga Gniła – Pogorzałki. Otwarto również oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Wiejki. Najkorzystniejsza oferta przewiduje kwotę blisko 2, 4 mln zł, gdzie środki przeznaczone na zadanie w WieloletniejPrognozie Finansowej powiatu to blisko 1,7 mln zł. Z kolei aktualizacja dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej w Sochoniach zamiast zakładanych 150 tys. ma kosztować 153 tys. A aktualizacja dokumentacji na ścieżkę od ronda w Grabówce do ul Malinowej – zamiast zakładanych 40 tys. zł – ponad 60 tys.zł. 

W posiedzeniu zarządu uczestniczyła nowa Sekretarz Powiatu Białostockiego Małgorzata Nowik - dotychczas dyrektor Wydziału Organizacyjnego w starostwie. Zastąpiła na tym stanowisku Joannę Kondzior.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}