W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza

W Książnicy Podlaskiej zorganizowano uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza, połączone z wręczeniem Nagrody Srebrnej Róży za rok 2019 oraz 2020, a także uhonorowaniem Bibliotekarza Roku 2020.

Obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza

12 maja 2021 r. w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza, połączone z wręczeniem Nagrody Srebrnej Róży za rok 2019 oraz 2020, a także uhonorowaniem Bibliotekarza Roku 2020. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa na spotkanie zaproszono tylko osoby wyróżnione, a także przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. Wydarzenie transmitowano na żywo na Facebooku - na oficjalnym profilu informacyjnym Województwa Podlaskiego.

Wyróżnieni z powiatu białostockiego za 2019 rok

  • dyplomem Srebrnej Róży:
  1. Marta Szczuka (skarbnik Powiatu Białostockiego) za życzliwość i owocną współpracę z Książnicą Podlaską, realizującą zadania Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego, oparte na wzajemnym zrozumieniu i wsparciu finansowym na rzecz wielowymiarowych działań bibliotecznych. 
  2. Wiesława Grabowska oraz Jej Zespół z Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem

za innowacyjność w tworzeniu przyjaznej przestrzeni bibliotecznej dla każdego odbiorcy usług bibliotecznych oraz zaangażowanie zawodowe na rzecz rozwoju bibliotekarstwa.
Wyróżnieni z powiatu białostockiego za 2020 rok 

  • dyplomem Srebrnej Róży:
  1. Urszula Szypluk oraz Jej Zespół z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Supraślu - za zaangażowanie przy przeprowadzce do nowego obiektu bibliotecznego w Supraślu oraz realizację wielu przedsięwzięć propagujących biblioteki i czytelnictwo w swej Małej Ojczyźnie.
  • nominowana do nagrody Bibliotekarza Roku 2020:
  1. Monika Turecka  za realizację wielu inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego oraz pozyskanie środków pozabudżetowych na przeprowadzenie  wielu projektów bibliotecznych.

Podczas uroczystości wręczono także Honorową Odznakę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich za istotny dla rozwoju organizacji wkład pracy w funkcjonowanie jej struktur, promocję zawodu bibliotekarza oraz podejmowanych przez SBP działań. Wyróżnienie to otrzymała: Małgorzata Rokicka-Szymańska - kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego i przewodnicząca Podlaskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wszystkim wyróżnionym gratulacje i słowa uznania przekazuje Starosta Jan Perkowski i Zarząd Powiatu Białostockiego. 
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}