W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie z Łap i Czarnej Białostockiej zdobywali doświadczenie zawodowe we Włoszech

Dwa tygodnie trwały praktyki techników - informatyków i techników hotelarstwa w Rimini u wybrzeży Adriatyku. 27 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach i Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej wyjechało do Włoch na praktykę, dzięki zaangażowaniu szkoły w projekt Erasmus+.

Plac św. Marka w Wenecji.

Dwa tygodnie trwała włoska przygoda techników - informatyków i techników hotelarstwa na praktyce w pięknym Rimini u wybrzeży Adriatyku. 27 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach i Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej wyjechało do Włoch na praktykę, dzięki zaangażowaniu szkoły w projekt Erasmus+. 

Zakwaterowanie w Royal Plaza Hotel było jednocześnie miejscem praktyk stacjonarnych dla hotelarzy i zdalnych dla informatyków. Młodzież mogła nie tylko doskonalić umiejętności językowe i zdobywać doświadczenie w zawodzie. Wyjazd dzięki Fundacji Edukacja i Rozwój był wspaniałą możliwością poznawania świata, kultury i przebogatej historii Włoch. W czasie weekendów miały miejsce wycieczki do Perły Adriatyku czyli Wenecji. Wodna przejażdżka po kanałach weneckich i spacer po Placu Św. Marka to - jak stwierdzili uczniowie – przygoda życia. Podobnie odwiedziny Bolonii, Florencji i jednego z najmniejszych państw świata – czyli San Marino. 

Wolne po pracy popołudnia młodzież chętnie spędzała na plaży lub przy hotelowym basenie. Warto dodać, że uczniami opiekowali się nauczyciele ZSM w składzie: Małgorzata Boguska, Ilona Sinkiewicz, Leszek Łapiński, Adam Perkowski. Najważniejsze, że cały pobyt upłynął bez żadnych problemów i całkowicie bezpiecznie – podkreśla dyrektor ZSM Dorota Kondratiuk. Panowała wspaniała atmosfera integracji i przyjaźni. To wielka wartość , kiedy uczniowie po powrocie z nauki zdalnej, mogli nie tylko spotkać się w szkolnych ławkach nad książkami i zeszytami, lecz otrzymali znacznie więcej - szansę wyjazdu na praktykę poza granicami kraju. 

Już wkrótce - następne wyjazdy, następne praktyki, na które uczniowie i nauczyciele ZSM czekają z niecierpliwością. Praktyki, dzięki udziałowi w projekcie Erasmus+ są bezpłatne - podkreśla starosta Jan Bolesław Perkowski. I dodaje, aby pamiętać o tym przy wyborze szkoły średniej.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}