W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dziękujemy społecznikom z gminy Tykocin

Siedmioro społeczników z gminy Tykocin uhonorował starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski na imprezie „Z sercem do ludzi”. Następnie zagrały Duet Stereothon oraz Wanda iBanda.

Wręczenie statuetek społecznikom gminy Tykocin

Koncert miał miejsce w piątkowy wieczór (16 czerwca 2023 r.) na placu Czarnieckiego. 
 – Dziękuję Wam za zaangażowanie, za budowanie więzi społecznych i pracę na rzecz gminy i powiatu – mówił starosta, podkreślając, że dotrze do każdej z gmin ze statuetkami dla wyróżniających się osób zaangażowanych w wolontariat. Wyjątkowe statuetki zostały wykonane w pracowni Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach.

Supraśl będzie kolejnym miastem, w którym odbędzie się ceremonia uhonorowania ludzi działających z wielką empatią, z serem do ludzi. Zapraszamy już dziś na Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej 29 lipca! 

Oto laureaci:

Mariusz Dudziński – burmistrz Tykocina – statuetka za wsparcie rozwoju inicjatyw społecznych i aktywności wolontariackiej obejmującej wszystkie pokolenia mieszkańców gminy, za udział w licznych inicjatywach charytatywnych, prozdrowotnych (badania profilaktyczne dla dzieci), sportowych, senioralnych i rekonstruktorskich oraz za skuteczne wsparcie założenia wspólnot mieszkaniowych umożliwiających wnioskowanie o remont wielu budynków ważnych dla tożsamości urbanistycznej Tykocina i regionu.

Maria Markiewicz – za wyjątkową w skali całego regionu działalność w ramach Fundacji Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast, za prowadzenie prywatnego muzeum przy placu Czarnieckiego 10 (dosłownie tuż za nami) ukazującego nie tylko wnętrza mieszczańskiego domu przełomu XIX i XX wieku, ale także atmosferę wielokulturowego Tykocina liczącego co najmniej 136 wspaniałych opowieści; za szlak architektury drewnianej, za opis serca Tykocina, jakim jest plac Czarnieckiego i za coroczne promowanie miasta, jego historii i kultury poprzez organizowanie lokalnej odsłony Europejskich Dni Dziedzictwa wspólnie z licznymi społecznikami z całego Tykocina i nie tylko.

Grażyna Pogorzelska – za niestrudzoną pracę na rzecz promocji miasta, gminy i regionu poprzez prowadzenie fajpejdża „Piękny Tykocin”, za wspaniały album pod tym samym tytułem (proszę Państwa, dotychczas ukazały się już 3 wydania!), za wystawy plenerowe i za wieloletnią dokumentację życia społecznego, w tym wielu inicjatyw społecznych oraz ważnych chwil m.in. z życia tykocińskich seniorów zrzeszonych w klubie w Łopuchowie.

Elżbieta Orzechowska – za wspaniałą działalność Koła Gospodyń Wiejskich „Leśniczanki” z Leśnik. Koło odnosi sukcesy nie tylko na niwie tradycyjnej kuchni podlaskiej (jako pierwsze KGW z gminy może wystawić aż dwa stoiska na dwóch różnych imprezach targowych), ale jest też aktywne społecznie, pomagając w organizacji licznych wydarzeń. Koło jest również fundatorem relikwiarza błogosławionego Jerzego Popiełuszki znajdującego się w Kościele Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach. Oczywiście ta statuetka jest też wyrazem uznania dla całego środowiska kół gospodyń wiejskich z gminy Tykocin (są już cztery!).

Grzegorz Zubrzycki – za wieloletnią pracę nie tylko na rzecz macierzystej jednostki OSP w Piaskach, ale również za ogromne zaangażowanie w pracę w strukturach gminnych, za nieustające starania na rzecz zwiększenia zdolności ratowniczo-gaśniczych wszystkich jednostek, w tym rekordowe w historii gminy i powiatu doposażenie (3 nowe samochody dla wszystkich jednostek KSRG oraz liczny sprzęt), za wsparcie wielu inicjatyw pomocowych, imprez, przedsięwzięć kulturalnych (w tym nagrane filmy z cyklu „U Pana Boga”) oraz wyróżniające się w skali kraju wsparcie walczącej z barbarzyńskim najazdem rosyjskim Ukrainy poprzez koordynowanie zbiórki sprzętu i przekazanie bardzo dobrego samochodu z OSP Piaski.

Marcin Kwiatkowski – za mądre i sprawne kierowanie od 6 lat Tykocińskim Teatrem Amatorskim, za wcześniejszą działalność animatorską na rzecz promocji teatru w ramach Teatru Choleryk i prac społecznych na rzecz odnowienia Kina Hetman, za liczne spektakle wkraczającej w jubileusz 110-lecia grupy będącej ewenementem w skali regionu, za promocję wspaniałych talentów ziemi tykocińskiej: barda Ryszarda Matusiewicza, artysty grafika i brata Marcina prof. Pawła Kwiatkowskiego, licznych filmowców, muzyków lat ’80 i talentów scenicznych młodzieży. Wreszcie za kronikarski zapał w redagowaniu nie tylko oficjalnego fanpejdża TTA, ale i w stworzeniu wielogłosowej publikacji o historii teatralnej dumy powiatu.

Rafał Maliszewski – za przynoszącą nadspodziewane efekty pracę w Klubie Sportowym Hetman Tykocin, który nie tylko wychowuje poprzez sport liczną grupę dzieci i młodzieży, ale odnosi wymierne sukcesy na boiskach całego regionu. Gratulujemy awansu do IV ligi i życzymy wielu wspaniałych spotkań. Dziękujemy za liczne akcje charytatywne i promocję zdrowego stylu życia.


Podobne koncerty z wręczaniem statuetek planowane są także w innych gminach powiatu. Najbliższa – 29 lipca w Supraślu. 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}