W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

Zarząd na posiedzeniu 9 listopada skierował pismo do Generalnego Inspektora Transportu Drogowego, dotyczące wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości pojazdów na drodze powiatowej Nr 1484B Białystok – Stanisławowo – Solniczki – Rzepniki - Wojszki na odcinku Kudrycze - Wojszki. Na przebudowanej niedawno drodze wiele aut jedzie z ogromną prędkością.

Zarząd Powiatu Białostockiego – posiedzenie

- Rozumiem radość kierowców z nowej nawierzchni, ale nie chcemy by droga do niedawna nazywana angielką, stała się teraz „drogą śmierci” – argumentuje złożenie wniosku starosta Jan Perkowski.

Zarząd podpisał aneks do umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Juchnowiec Kościelny na realizację zadania „Budowa przejścia dla pieszych i utwardzonych do niego dojść w pasie drogowym drogi powiatowej nr 1483B w m. Lewickie gm. Juchnowiec Kościelny”.

Podjęto uchwałę w sprawie powołania komisji konkursowej do zaopiniowania ofert, złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2022 zadań publicznych w zakresie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w powiecie białostockim.

Podjęto uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na 2021 rok. Dotyczą one pozyskanego dofinansowania. Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej za kwotę 17,5 tys. zł kupi 8 laptopów (dofinansowanie z programu Aktywna Tablica 14 tys. zł, wkład własny Powiatu Białostockiego 3,5 tys. zł). Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej kupi też 16 zestawów komputerowych za kwotę 47 tys. zł. W ramach projektu "Wsparcie szkół Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego związane z ograniczeniem skutków pandemii COVID-19", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dofinansowanie wyniesie 32 tys. zł, wsparcie z budżetu Powiatu Białostockiego prawie 15 tys. zł. Komputery będą na wyposażeniu utworzonej niedawno w ZS pracowni komputerowej. 

Zarząd udzielił upoważnienie do podpisania porozumienia w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Białostocki wybiorą się na jednodniową wycieczkę do Białowieży. 

Podpisano aneks do umowy zawartej z PWPW SA w Warszawie, dotyczącej dostawy do Starostwa druków komunikacyjnych.
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}