W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program Przebudowy Dróg Powiatowych – spotkanie w Starostwie

Radni Powiatu Białostockiego i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski wzięli udział w spotkaniu, dotyczącym tworzonego Programu Przebudowy Dróg Powiatowych. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Białymstoku z inicjatywy starosty Jana Bolesława Perkowskiego.

Spotkanie dotyczące Programu Przebudowy Dróg Powiatowych - sala konferencyjna Starostwa.

Radni Powiatu Białostockiego i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski wzięli udział w spotkaniu, dotyczącym tworzonego Programu Przebudowy Dróg Powiatowych. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Białymstoku z inicjatywy starosty Jana Bolesława Perkowskiego. Na poniedziałkowym (7.06.2021 r.) spotkaniu radni zgłaszali, które drogi w ich gminach wymagają remontu. 

Starosta poinformował radnych o planach składania wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Budowy Rozwoju Dróg (dawniej FDS – Fundusz Dróg Samorządowych). Radni zapoznali się z przygotowanym przez Powiatowy Zarząd Dróg wykazem dróg. Radni zaproponowali uzupełnienie wykazu o ścieżkę rowerową wzdłuż DP 1430B na odcinku Sowlany – Karakule. Zarząd Powiatu Białostockiego na wtorkowym posiedzeniu zaakceptował tę propozycję i wniosek do RFRD uzupełniono o tę ścieżkę. 

- Ubolewamy, że w niektórych gminach jak np. Suraż czy Gródek nie ma jeszcze gotowych dokumentacji projektowych, pracujemy nad tym, by w przyszłych latach ta sytuacja się nie powtórzyła i by - zgodnie z obietnicą - każda gmina miała drogę, dofinansowaną z rządowego programu - mówił starosta Perkowski. 

Podczas spotkania ustalono, że Powiat Białostocki przyśpieszy prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej nowego mostu na rzece Narew koło wsi Doktorce. To ogromna inwestycja, której koszt szacuje się na 30-40 mln zł. Ze względu na to, że zdaniem radnych, mając gotową dokumentację projektową, łatwiej będzie ubiegać się o środki pomocowe z zewnątrz – zgodzono się na opracowanie ww. dokumentacji za środki z budżetu Powiatu Białostockiego w 2022 r. 

Powiat Białostocki już dwukrotnie składał wnioski do programu „Mosty dla regionów” i do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, by pozyskać fundusze na opracowanie dokumentacji mostu w Doktorcach – ale wsparcia nie uzyskał - informuje dyrektor PZD Marek Jędrzejewski. 

Powiat Białostocki ma realizować budowę mostu na Narwi wraz z Powiatem Bielskim, Gminami Suraż i Wyszki.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}