W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

LXIV sesja Rady Powiatu Białostockiego

Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego. Dotyczą one m.in. rezygnacji z trzech zadań, które nie będą realizowane w związku z brakiem współfinansowania przez gminy.

LXIV Sesja Rady Powiatu Białostockiego

Decyzje o rezygnacji z realizacji zadań zapadły w gminach, w związku z wysokimi kwotami, których domagali się wykonawcy w postępowaniach przetargowych. Chodzi o opracowanie dokumentacji projektowych:

- przebudowy drogi powiatowej 1482 B na odc. Kaniuki - droga gminna 106860 B (gm. Zabłudów),

- budowy mostu na rzece Supraśl k. Dobrzyniewa Dużego wraz z dojazdami,

- przebudowy drogi powiatowej 2299B - ul Piłsudskiego w Czarnej Białostockiej.

 

Inna zmiana w budżecie dotyczy wydatków na aktualizację dokumentacji projektowej w związku z planowanym remontem oddziału dziecięcego i klatek schodowych w SP ZOZ w Łapach. Doposażony ma być także oddział chorób wewnętrznych i chorób płuc.

 

Powiatowi radni zapoznali się z rocznymi sprawozdaniami z działań, podejmowanych na terenie powiatu białostockiego przez Nadzory Wodne w: Białymstoku, Ciechanowcu, Mońkach, Łapach i Łomży. Omawiano sytuację związaną z niskim stanem wód. Na pytania radnych odpowiadał z-ca dyrektora Zarządu Zlewni w Białymstoku Dariusz Zawadzki. Radni m,.in apelowali o częstsze wykaszanie dna rzeki Supraśl np. w okolicy Gródka. Przedstawiciel Zlewni przyznawał, że mają na to zbyt małe fundusze, ponadto występują braki sprzętowe, a sama rzeka Supraśl to ponad sto kilometrów.

 

Na czwartkowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych, prowadzonych przez Powiat Białostocki. Zmiany dotyczą wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe - są na korzyść nauczycieli. Ponadto podjęto uchwałę w sprawie ustalenia tzw. pensum w wymiarze 20 godzin dla pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych, zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Powiat Białostocki.

 

Rada przegłosowała też przekazanie Gminie Czarna Białostocka zadania własnego z zakresu oświaty, polegającego na prowadzeniu Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. Ma to nastąpić z początkiem września 2023 r. Stosowną uchwałę Rada Gminy podjęła pod koniec sierpnia. Pierwotnie planowano, iż do przekazania szkoły dojdzie już w tym roku. Władze Powiatu i Gminy podpisały w czerwcu 2021 list intencyjny w tej sprawie, a w grudniu 2021 r. uchwałę podjęła Rada Powiatu Białostockiego. W przyszłości w części budynku zajmowanego przez ZS przy ul. Sienkiewicza ma powstać przychodnia lekarska.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}