W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Modernizacja budynku internatu w Łapach – umowa

Budynek internatu I LO w Łapach przejdzie modernizację. Wykonawcą prac będzie wyłoniona w przetargu firma KM Budownictwo. Modernizacja będzie polegać na dobudowaniu klatki schodowej, montażu windy dla osób niepełnosprawnych i dociepleniu budynku.


Podpisanie umowy w sprawie modernizacji budynku internatu I LO w Łapach - szkoły, podległej Powiatowi Białostockiemu — z: Roman Czepe i Jan Bolesław Perkowski

Umowę w sprawie powierzenia jej prac z przedstawicielami firmy Maciejem Mokrzewskim i Tomaszem Koziczem podpisali (10.08.2021) w Starostwie Powiatowym w Białymstoku starosta Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach Dariusz Wincenciak.

- To bardzo potrzebna inwestycja, bo w II-piętrowym budynku Internatu mieszczą się też m.in filia Powiatowego Urzędu Pracy, filia Wydziału Geodezji i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, gdzie na zajęcia uczęszczają również osoby na wózkach. Do tej pory takie osoby trzeba było do Poradni wnosić - argumentuje starosta.

Prace będą kosztować 2,1 mln zł. Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Białostocki pozyskał na modernizację 1,5 mln zł. Dofinansowanie z PFRON wyniesie 150 tys. zł. Z budżetu Powiatu Białostockiego przeznaczonych zostanie 518 tys. zł.

Wg planów inwestycja ma być ukończona 28 lutego 2022 r.

{"register":{"columns":[]}}