W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” - gala Powiatu Białostockiego

Galę finałową XVI Edycji Powiatowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zorganizowaliśmy (6.10.2021 r.) w Supraślu. Nagrody otrzymali laureaci konkursu w dwóch kategoriach Ósemeczka i Ósemka.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami i komisją

Laureatem w kategorii Ósemeczka został Sebastian Bielenia ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku (opiekun Alina Gościk). 

Laureaci w kategorii Ósemka : 

  • Wiktoria Gogiel ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku (opiekun Alina Gościk)
  • Kinga Grochowska ze Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku (opiekun Monika Jaroszuk)
  • Julia Kondzior ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej (opiekun Edyta Bondar) 
  • Marcin Wilczewski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej (opiekun Aneta Toczko-Naumowicz).
  • Julian Żmojda ze Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu (opiekunowie Siostra Daniela i Marek Tołoczko)
  • Joanna Kirejczuk ze Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu (opiekunowie Siostra Daniela i Marek Tołoczko)
  • Gabriela Drewnowska ze Sportowej Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu (opiekunowie Siostra Daniela i Marek Tołoczko)
  • Kinga Szyluk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach (opiekun Jolanta Roszkowska)

Kinga jest również laureatką XXVII Ogólnopolskiej Edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” . To pierwszy taki sukces w historii Powiatu Białostockiego! 

Nad wyborem finalistów konkursu pracowała komisja w składzie: Joanna Kondzior – Sekretarz Powiatu Białostockiego, Katarzyna Pułaska – pedagog, przedstawiciel Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Białymstoku, Zenon Żukowski – Przewodniczącego Rady Powiatu Białostockiego, Henryk Suchocki – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Radzie Powiatu Białostockiego. 

Za piękną życiową postawę dziękowała wyróżnionym podczas gali dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białymstoku Anna Sawicka. Przywołała słowa Jana Pawła II : „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 
Nagrody laureatom wręczali starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i radny Henryk Suchocki. 

Starosta mówił do nagrodzonych uczniów: Jesteście wartością, zarażacie miłością innych, a kiedyś będziecie zarażać tą miłością swoje dzieci i to jest piękne.

Mimo trudności spowodowanych pandemią COVID-19, młodzi wolontariusze włączają się w różne akcje pomocowe i niejednokrotnie są też ich inicjatorami. Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” promuje pozytywne zachowania, działania dzieci i młodzieży, upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. „Ośmiu wspaniałych” to wyjątkowy konkurs, umożliwia docenienie działań wolontarystycznych. Motywuje młodzież do podejmowania działań na rzecz innych i utrwala pozytywne postawy. 

Młodzież jako nagrody otrzymała karty podarunkowe do sklepu ze sprzętem RTV, a także gadżety Powiatu Białostockiego.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}