W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowa Rada Rynku Pracy - posiedzenie

Na pierwszym w tym roku posiedzeniu zebrała się (10.01.2023r.) Powiatowa Rada Rynku Pracy. Jej członkowie obradowali w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Powiatowa Rada Rynku Pracy - obrady w sali konf. Starostwa

Na wstępie minutą ciszy uczczono zasiadającego do niedawna w Radzie Ryszarda Łapińskiego, który zmarł w listopadzie ub.r. Wnioskował o to Zenon Żukowski – przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego. Następnie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Piotr Matusiak przedstawił swoją nową zastępczynię. Joanna Kondzior - do niedawna sekretarz Powiatu Białostockiego zajęła w połowie listopada stanowisko zastępcy dyrektora ds. organizacji i ewidencji PUP.

W merytorycznej części posiedzenia członkowie Rady zajęli się m.in. podziałem środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, zatwierdzili plan pracy Rady na 2023 rok, opiniowali plan szkoleń organizowanych przez PUP w tym roku. 

Podkreślano, że na rynku pracy brakuje fachowców różnych branż, w tym np. kierowców samochodów ciężarowych. Pracodawcy widzą jednak nadzieję, gdyż szkolnictwo zawodowe powoli zaczyna być dostrzegane przez rodziców i uczniów. Przedstawiciele branży transportowej czekają też na absolwentów powstałych niedawno dwóch klas, kształcących kierowców ciężarówek. Do tej pory z powodu ich braku, zatrudniali obcokrajowców ze Wschodu. 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}