W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbiórka krwi w Starostwie Powiatowym w Białymstoku

Mobilny punkt poboru krwi tzw. krwiobus stanął w pobliżu Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Kilkugodzinną akcję zorganizował samorząd we współpracy z firmą Budimex.

Krew oddaje starosta wraz z pracownikami starostwa

Budimex SA rozbudowuje budynek Powiatu Białostockiego. W akcję oddawania krwi (16.05.2023 r.) włączyli się m.in. pracownicy spółki i starostwa. -Przedstawiciele firmy Budimex, która rozbudowuje starostwo, zapowiedzieli, że w ramach tygodnia bezpieczeństwa chcą zamówić krwiobus. Od razu powiedzieliśmy, że dołączymy do akcji. Krwi się nie da wyprodukować, krew ratuje życie. Hasło powiatu to "Sercem do ludzi", a jak wiemy serce pompuje krew, tej krwi potrzebujemy

dużo - mówi starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski. Osoby, które przyjechały do Wydziału Komunikacji zarejestrować auto, oddając krew, oprócz słodyczy, mogły dostać tablice rejestracyjne z nietypowym ciągiem cyfr.

 

Najcenniejszym z leków podzieliło się 21 osób, oddając blisko 9,5 litra krwi. Dzięki temu - w zależności od potrzeb - pomoc będą mogły uzyskać nawet 63 potrzebujące osoby. Dziękujemy

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}