W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uwaga nowe obowiązki stowarzyszeń rejestrowych i fundacji

Informujemy o nowych obowiązkach nałożonych na stowarzyszenia rejestrowe i fundacje. Ma to związek z nowelizacją ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2021 r. poz. 1132).

Grafika dekoracyjna do informacji

Powyższe podmioty są zobowiązane dokonywać zgłoszeń w zakresie informacji o beneficjentach rzeczywistych (osobach fizycznych sprawujących kontrolę nad stowarzyszeniami i fundacjami) do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) i aktualizacji wpisu przy każdej zmianie danych w ciągu 7 dni. 
Wskazany 7 dniowy termin dotyczy nowo rejestrowanych organizacji i już istniejących, które dokonują zmian, mających wpływ na dane zgłaszane do Krajowego Rejestru Sądowego. 
Pozostałe organizacje zobowiązane są do dokonania zgłoszenia najpóźniej do końca stycznia 2022 r. 
Zgłoszenia beneficjentów rzeczywistych dokonuje osoba uprawniona do reprezentacji stowarzyszenia. Wpisu dokonuje się nieodpłatnie drogą elektroniczną na stronie Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych – publicznego rejestru prowadzonego przez Ministra Finansów.

Więcej informacji na stronie

{"register":{"columns":[]}}