W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe drogi w Gminie Suraż

Ulice: Szkolna, Zagumienna i Graniczna w Surażu oraz droga powiatowa w Końcowiźnie zostały wyremontowane dzięki rządowemu dofinansowaniu. Władze Gminy Suraż oficjalnie oddały inwestycje do użytku.

Przecięcie wstęgi
Fot.PUW

W uroczystości w czwartek (14.09)wzięli udział m.in.: senator Mariusz Gromko, poseł Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Powiat Białostocki reprezentowali starosta Jan B. Perkowski i wicestarosta Roman Czepe. 

Gmina Suraż w mieście przebudowała:

 1. ulicę Szkolną i Zagumienną - w sumie odcinek o długości 600 metrów. Dofinansowanie: ponad 2,6 mln zł, w tym:
  • z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - ponad 314 tys. zł,
  • z Funduszu Inwestycji Lokalnych - ponad 437 tys. zł,
  • z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - prawie 1,9 mln zł.
 2. ulicę Graniczną - odcinek o długości 970 metrów. Dofinansowanie: ponad 1,6 mln zł, w tym:
  • z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - ponad 165 tys. zł,
  • z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - prawie 1,5 mln zł.

- Mieszkańcy posesji znajdujących się przy tych ulicach, od wielu lat oczekiwali remontu, jednak budżet Gminy był zbyt niski, żeby tego dokonać ze środków własnych. Wyremontowane drogi zwiększyły również bezpieczeństwo uczniów szkoły, która jest w sąsiedztwie - podkreślał burmistrz Suraża Henryk Łapiński.

Gmina we współpracy z Powiatem Białostockim wyremontowała także drogę w miejscowości Końcowizna. To odcinek o długości 600 metrów, na który otrzymała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości ponad 1,2 mln zł.

- Musimy dbać nie tylko o duże miasta i miejscowości, ale i tereny rolnicze. Robić wszystko, by mieszkańców w powiecie białostockim przybywało. A kluczem do tego jest poprawa ich warunków życia. Od tego właśnie jesteśmy - mówił starosta Jan Perkowski.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}