W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XVII Spartakiada Samorządowa w Gródku

Już po raz 17. samorządowcy z powiatu białostockiego rywalizowali w Spartakiadzie. Tegoroczne zawody odbyły się w Zarzeczanach koło Gródka.

XVII Spartakiada Samorządowa Powiatu Białostockiego - młodzi wolontariusze

W rywalizacji nad zalewem w Gródku (27.05.2022 r.) wzięło udział 10 drużyn – przedstawiciele dziewięciu gmin i reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. W sumie na starcie stanęło blisko 220 samorządowców - sportowców. Zawodnicy mogli wystartować w kilku dyscyplinach, takich jak m.in. piłka nożna, lekkoatletyka czy siatkówka plażowa, a także w szeregu konkurencji w ramach tzw. bloku rekreacyjnego. 

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Gródek (powtórzyła sukces z 2019 r.), drugie miejsce zajęła gmina Choroszcz a trzecie Michałowo. Na czwartym miejscu uplasowała się gmina Supraśl, piątym Zawady, szóstym gmina Tykocin, siódmym gmina Zabłudów, ósmym Dobrzyniewo Duże, dziewiątym gmina Wasilków, dziesiątkę zamknęła drużyna Starostwa Powiatowego. - Mimo, iż reprezentacja Powiatu Białostockiego zajęła ostatnie miejsce, warto przyznać, że w niektórych konkurencjach jak np. wiaderku pełnym wody byliśmy na podium – podkreśla starosta Jan Perkowski. Dodaje, że zacięta była walka w przeciąganiu liny i ta konkurencja budziła wśród kibiców ogromne emocje. 

W Trójboju Władz zwyciężył burmistrz Michałowa Marek Nazarko, drugie miejsce zajął burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, trzecie sekretarz gminy Dobrzyniewo Duże Krzysztof Bagiński.

Powiatowa Spartakiada Samorządowa organizowana jest w celu popularyzacji i rozwoju kultury fizycznej wśród radnych, pracowników samorządowych i mieszkańców. To także okazja do integracji między samorządami. Tegoroczna edycja odbyła się 27 maja – w Dniu Samorządu Terytorialnego.

Zdjęcia (33)

{"register":{"columns":[]}}