W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga do Straszewa po remoncie

Z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców oficjalnie oddano do użytku 2,5 km odcinek wyremontowanej drogi powiatowej w gminie Gródek. To fragment od Bielewicz do Straszewa.

Przecięcie wstęgi

Wojewoda Bohdan Paszkowski podkreślał (8.11.2023 r.) , że wkład własny Powiatu i Gminy przy tej inwestycji był bardzo niski, więc było to dla samorządów bardzo opłacalne zadanie. Wyraził także nadzieję, że program inwestycji strategicznych będzie kontynuowany.

Starosta Jan B. Perkowski wspominał, że kiedy mieszkańcy i wójt odwiedzali go, prosząc o remont drogi, mówili, że "strasznie jest tędy jechać", a teraz to się zmieniło i Straszewo jest piękną wsią. W kontekście niedawnych wyborów starosta dziękował wojewodzie za dotychczasową współpracę, mówiąc, że liczy iż Bohdan Paszkowski będzie dalej na tym stanowisku, gdyż "dużo udało się zrobić". 

Wójt gminy Gródek Wiesław Kulesza wspominał, że do wykonania tej inwestycji przyczyniła się determinacja mieszkańców, a wcześniej ta droga była odcinkiem szutrowym, niebezpiecznym. Poinformował też, że do dofinansowania zakwalifikowały się kolejne odcinki w gminie: m.in. przez Słuczankę do Walił i Wiejki – Podozierany. 

Koszt remontu oddanej teraz do użytku drogi to ponad 1,8 mln zł, gdzie dofinansowanie z programu POLSKI ŁAD wyniosło ponad 1,6 mln zł. Wykonawcą była firma BUDOMOST. 
Nowy odcinek poświęcili wspólnie duchowni katolicki Stanisław Kochanowski i prawosławny Mikołaj Ostapczuk. – To u nas tradycja – podkreślili z uśmiechem.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}