W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowa Olimpiada Lekkoatletyczna

350 młodych sportowców rywalizowało na Stadionie BOSiR w Białymstoku. To uczniowie 17 szkół z powiatu białostockiego – uczestnicy Powiatowej Olimpiady Lekkoatletycznej.

Zawodniczkę na podium dekorują mistrz olimpijski Wojciech Nowicki i starosta

III edycję wydarzenia zorganizowało (29.05.2024 r.) Starostwo Powiatowe w Białymstoku przy współpracy z Podlaskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki. 

Dla jednych start był zabawą, a dla innych poważnym wydarzeniem. Emocji nie brakowało, chwilami doping kibiców był naprawdę głośny. Młodzież startowała w takich konkurencjach jak: biegi na 60, 100, 600 i 1000 metrów, a także skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzuty: oszczepem, piłką lekarską i piłeczką palantową. Najwięcej emocji i najgłośniejszy doping był podczas biegów. 
Zawody rozpoczęły się pokazem w wykonaniu mażoretek z grupy „Stars Wasilków”, następnie odbył się przemarsz przedstawicieli szkół. 

Uczniom kibicowali: starosta Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, członek Zarządu Powiatu Jan Gradkowski, prezes Szkolnego Związku Sportowego poseł Kazimierz Gwiazdowski, burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski. W dekoracji zwycięzców uczestniczyli również wiceprezes POZLA Jan Zalewski i mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki. 

Zwycięzcy otrzymywali w kategorii indywidualnej karty podarunkowe i medale, a w klasyfikacji drużynowej puchary, dyplomy i karty podarunkowe. W punktacji drużynowej najlepsza była SP z Wasilkowa, drugie miejsce zajął ZS-P z Tykocina, trzecie SSP z Supraśla, czwarte SP z Dobrzyniewa Dużego, piąte SP z Sobolewa, a szóste SP 2 z Czarnej Białostockiej. Zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom gratulujemy! Jak mówił starosta – wszyscy jesteście zwycięzcami, gdyż uprawianie sport.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}