W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowoczesna Pracownia Samochodowa w Łapach

Nowocześnie wyposażoną Pracownię Samochodową otwarto w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach (jednostka Powiatu Białostockiego). Utworzenie pracowni kosztowało 350 tys. zł.

Pracownia samochodowa - otwarcie

Z tego 85 % stanowiło dofinansowanie z unijnego projektu, Powiat Białostocki dołożył 15%. Pracownia jest wyposażona w nowoczesne urządzenia jak np. maszyna do pomiaru i geometrii kół, czy przekrój silnika hybrydowego. W planach jest zakup samochodu elektrycznego – pod kątem mającej nastąpić zmiany zapisów unijnych dotyczącej zakupu aut.

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski gratulował inwestycji, która pozwala uczyć się naprawy podzespołów samochodowych na najnowszym sprzęcie. - Szkoły zawodowe stawiają na nowoczesne technologie, cieszę się że samorząd dostrzega potrzeby szkolnictwa, nie tylko liceów a również zawodowego – mówił wiceminister.

Starosta Jan Bolesław Perkowski mówił: postawiliśmy na wysoką jakość nauczania, tworząc tę pracownię chcemy pokazać uczniom, że mechanika nie jest taka straszna, i nie jest to - wbrew stereotypom - brudna praca.

Dyrektor CKZ Krzysztof Dobkowski mówił z radością, że spełniają się jego marzenia, a wkrótce spotkamy się na otwarciu kolejnej pracowni – większej niż ta. Co więcej, podkreślał, że ma kolejne plany. - Nie będą to realizacje tanie - mówił uśmiechając się do władz Powiatu Białostockiego.

Z pracowni w CKZ korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, a także kursanci – osoby chcące podwyższyć kwalifikacje lub zdobyć nowe umiejętności.

Na zakończenie spotkania wszyscy mogli obejrzeć odrestaurowanego przez uczniów CKZ mercedesa W123 z 1981 r. To kolejne auto, któremu młodzież w ramach zajęć praktycznych podarowuje "drugie życie".

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}