W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Takiej imprezy w Powiecie Białostockim jeszcze nie było

Takiej imprezy w Powiecie Białostockim jeszcze nie było ❣️ Prawie 10 000 osób odwiedziło w sobotę (13.08) amfiteatr w Supraślu, żeby skosztować pysznej babki i kiszki ziemniaczanej. Organizatorem „Światowych Mistrzostw w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” był Powiat Białostocki. Wcześniej, przez ponad dwadzieścia lat, podlaskie przysmaki rozsławiało Stowarzyszenie Uroczysko.

„Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” - konkurs na najsmaczniejszy chłodnik

Imprezę poprowadził NORBI. Zagrały zespoły: True Colors Band, JORRGUS, Focus, Leila z Narewki. Odbyły się konkursy na najsmaczniejszy chłodnik, nalewkę, kiszkę i babkę ziemniaczaną. Chrupiącą i ciepłą babkę i kiszkę ziemniaczaną oceniała również publiczność.

Uczestnicy wydarzenia mogli zrobić zakupy u lokalnych producentów i Kół Gospodyń Wiejskich. Najmłodsi skakali na dmuchańcach lub brali udział w animacjach, które przygotował dla nich Super Tomasz. Były pokazy iluzjonisty, które zachwyciły i młodszych i starszych uczestników imprezy. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji i WOT. Odwiedzający dziękowali przy tej okazji służbom mundurowym za codzienną służbę i obronę kraju.

- Sądząc po ilości osób, które odwiedziły Supraśl i liczbie wystawców, organizacja „Światowych Mistrzostw w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” udała się. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Myślę, że wszyscy, którzy odwiedzili Supraśl, także ci z drugiego końca Polski i z zagranicy, byli zadowoleni – mówi starosta Jan Bolesław Perkowski.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski, a patronatem medialnym: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok i Radio Jard. 
Partnerami imprezy byli: Urząd Miejski w Supraślu, CKiR w Supraślu i Stowarzyszenie Uroczysko. Wydarzenie współfinansowali sponsorzy.

Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok na kolejnych „Światowych Mistrzostwach w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej” !

Materiały

Wyniki konkursu
wyniki.docx 0.01MB

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}