W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Będzie zmiana geometrii powstającego ronda w Grabówce

W związku z trwającą przebudową drogi powiatowej Grabówka – Ciasne, przedsiębiorcy poprosili o dostosowanie powstającego ronda do wykonywania przejazdów nienormatywnych. W tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Białymstoku z przedstawicielami firmy RAK-BUD z Sowlan spotkali się starosta Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, zastępca burmistrza Supraśla Marcin Iwaniuk, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski i Piotr Grzegrzółka.

Spotkanie w sprawie ronda w Grabówce - sala konferencyjna w Starostwie

Przedsiębiorcy zgłosili, że w obecnym wariancie ronda mocno utrudnione będą przejazdy samochodów o długości powyżej 15 m, transportujących produkowane przez RAK-BUD m.in. płyty betonowe czy słupy. Podczas spotkania ustalono, że Powiat Białostocki i Gmina Supraśl pokryją koszty zmiany geometrii ronda, umożliwiając przejazd pojazdów nienormatywnych.
- Problem został rozwiązany. To ukłon w stronę przedsiębiorcy, który płaci przecież spore podatki do gminy, poza tym w okolicy działają też inne firmy, a my jesteśmy proprzedsiębiorczy – podkreśla starosta Perkowski. 

Nowe rondo wraz z drogą Grabówka – Ciasne mają być gotowe jeszcze w tym roku. 
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}