W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Auto hybrydowe i dwa ciągniki na potrzeby drogowców

Na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg Powiat Białostocki kupi samochód o napędzie hybrydowym Toyota RAV 4 a także dwa ciągniki CLAAS wraz z osprzętem, do bieżącego utrzymania dróg.

Umowa na zakup auta o napędzie hybrydowym

Powiat Białostocki kupi na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg samochód o napędzie hybrydowym Toyota RAV 4. 4 sierpnia 20201 r. umowę w tej sprawie z prezesem Spółki AUTO PARK Kazimierzem Chojnowskim podpisali: Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski, członek zarządu powiatu Jan Gradkowski i dyrektor PZD Marek Jędrzejewski. Zakup ma związek z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zgodnie z nią w jednostkach samorządu terytorialnego udział pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów od 2022 r., musi wynosić co najmniej 10%.

Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku wzbogaci się też o dwa ciągniki wraz z osprzętem do bieżącego utrzymania dróg. Umowę w tej sprawie podpisali: starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski, Jan Gradkowski z zarządu Powiatu, dyrektor PZD Marek Jędrzejewski i wiceprezes firmy Contractus Witold Karczewski. - Chodzi o dwa tzw. małe ciągniki marki CLAAS, potrzebne do obsługiwania chodników i ścieżek rowerowych, których ostatnio w powiecie przybywa, a planowane są kolejne – informuje starosta Perkowski. Jeden taki ciągnik już jest na wyposażeniu PZD, teraz będą w sumie trzy. Powiat Białostocki sukcesywnie wymienia sprzęt służący do bieżącego utrzymania dróg, w ostatnich dwóch latach kupiono m.in. trzy duże ciągniki John Deere. 

Nowy zakup to koszt 470 tys. zł. Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe CONTRACTUS ma na dostawę sprzętu 40 dni.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}