W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

BGK – wpłaty prosto do Narodowego Banku Ukrainy

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na potrzebne działania.

flaga ukrainy

Wpłat na konto należy dokonywać w złotych polskich.

Jak wpłacić pieniądze?

Środki należy wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy

Odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy

- Wiele osób organizuje pomoc, przekazując dary dla uchodźców wojennych z Ukrainy, ale kraj ogarnięty wojną potrzebuje też specjalistycznych sprzętów, jak np. agregaty prądotwórcze, a tego w sklepach nie kupimy. Dlatego potrzebna jest pomoc finansowa – podkreśla starosta Jan Perkowski. Dodaje, że osobiście dokonał już wpłaty na konto BGK. 

Aby jeszcze bardziej ułatwić pomoc, w najbliższych dniach ma być uruchomiona możliwość wpłat na to konto także poprzez system BLIK.
 

{"register":{"columns":[]}}