W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zarząd Powiatu Białostockiego - posiedzenie

Na wtorkowym (7.12.2021 r) posiedzeniu Zarząd akceptował projekt uchwały Rady Powiatu Białostockiego w sprawie przekazania Gminie Czarna Białostocka prowadzenia Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej. List intencyjny w tej sprawie podpisali latem burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski i i Zarząd Powiatu Białostockiego.

obrady w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego

Radni powiatu podejmą decyzję w sprawie przekazania zadania oświatowego na sesji 16 grudnia. W części budynku zajmowanego obecnie przez Zespół Szkół, w przyszłości ma powstać Poradnia POZ. 

Zarząd podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Białostockiego na 2021 r. Ma to związek z otrzymanym dofinansowaniem na realizację przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. To dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Powiat Białostocki otrzymał blisko 13 tys. zł. Uczniowie trzech szkół powiatowych pojadą na wycieczki do Muzeum Sybiru, Muzeum Ikon i do Tykocina. 

Podpisano umowę w sprawie udzielenia dotacji celowej na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP w Wasilkowie. Za kwotę 4 tys. zł strażacy kupią m.in. węże tłoczne i latarki kątowe.

Podczas posiedzenia zarządu Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku poinformował o bardzo złym stanie technicznym mostu na rzece Narew w Doktorcach. Jego stan pogarsza się, w związku z dużą liczbą przejeżdżających pojazdów ciężarowych w tym wojskowych. Wg informacji z PZD, sytuacja jest na tyle poważna, że wkrótce może okazać się konieczne zamknięcie mostu. 

Zarząd podpisał rozliczenia dotacji przekazanych:

  • Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu „Sprząśla” 

w Supraślu na organizację mistrzostw województwa podlaskiego w skokach przez przeszkody i regionalnych zawodów w ujeżdżeniu,

  • Gminie Czarna Białostocka na realizację zadania pn. „XIV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej – Czarna Białostocka 2021”.

Akceptowano projekt uchwały Rady Powiatu Białostockiego w sprawie określenia lokalizacji przystanków komunikacyjnych, oraz zasad korzystania z tych przystanków, kierowanego pod obrady LII sesji Rady Powiatu Białostockiego.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}