W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Działka dla drogowców w Surażu

Znacznie większy plac ma teraz do dyspozycji Obwód Drogowo-Mostowy PZD w Surażu. Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku kupił sąsiadującą z obwodem działkę przy ul. Piłsudskiego.

Teren Obwodu Drogowo-Mostowego w Surażu oglądają starosta i członkowie zarządu

- Nadarzyła się okazja, z nieregularnej działki uzyskaliśmy prostokąt. Teraz drogowcy mają więcej miejsca na przechowywanie sprzętu czy składowanie materiałów – podkreśla starosta Jan Bolesław Perkowski.
Na dotychczasowej działce PZD ustawiło halę namiotową do przechowywania sprzętu, ale jako że urządzeń ciągle przybywa, okazała się za mała. Poza tym na działce składowane są m.in. materiały z rozbiórek jak np. krawężniki, kostka czy znaki. 
- Można je potem wykorzystać podczas utrzymywania dróg, gdy zajdzie potrzeba poprawy, uzupełnienia – wyjaśnia kierownik obwodu w Surażu Sławomir Babiński. Dodaje, że na działce składowane są również mieszanka solno-piaskowa do posypywania dróg, a także drewno z wycinek, wykorzystywane jako opał. Starosta widzi możliwość składowania tu węgla do sprzedaży mieszkańcom przez Urząd Gminy w Surażu. 
Na zakupionej działce była też waga o nośności 30 ton. Po wyremontowaniu będzie można sprawdzić z jej pomocą np. ilość zakupionej piasko-soli – dodaje kierownik Babiński. 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}