W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie sąsiedzkie w Niewodnicy Kościelnej

„Ballad i romansów” oraz muzycznych utworów na letnie wieczory można było posłuchać w sobotę (3 września) w Niewodnicy Kościelnej. Powiat Białostocki wsparł organizację spotkania kwotą 5,7 tys. zł.

zdjęcie grupowe organizatorów z Wicestarostą

To coroczne Spotkanie sąsiedzkie, które organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy. Powiat Białostocki wsparł organizację spotkania kwotą 5,7 tys. zł m.in na nagrody dla uczestników inscenizacji wybranych utworów że zbioru "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Głównym punktem wydarzenia była inscenizacja ballad, którą przygotowali sami mieszkańcy pod kierunkiem scenarzysty i reżysera Jana Kazberuka. A to wszystko w związku z akcją Narodowe Czytanie, gdzie lekturą były „Ballady i Romanse”. Publiczność nie zawiodła. Doskonale w klimat spotkania wpisał się występ duetu muzycznego Grzegorz Kowalewski & Adam „Romanoff” Romanowicz. Aktywny udział w Akcji Narodowego Czytania wziął również wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe, który na prośbę organizatorów wygłosił krótką prelekcję nt. A. Mickiewicza i epoki romantyzmu. Gospodarzem integracyjnej imprezy mieszkańców był prezes SPN Zdzisław Narel. Na zakończenie spotkania była biesiada przy ognisku. Można było skosztować przygotowanych przez mieszkańców specjałów, pośpiewać i potańczyć pod gwiazdami.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}