W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoły Powiatu Białostockiego – planujemy rekrutację

Dyrektorzy czterech szkół prowadzonych przez Powiat Białostocki spotkali się (30.09.2021) ze starostą Janem Perkowskim i wicestarostą Romanem Czepe. Omawiano pomysły i plany na przyszłoroczną rekrutację do szkół.

Spotkanie starosty i wicestarosty z dyrektorami szkół

W spotkaniu wziął udział przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Powiatu Białostockiego Henryk Suchocki, powiatowy radny i jednocześnie dyrektor SP w Płonce Kościelnej Mariusz Gołaszewski, dyrektorki Wydziału Oświaty i Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

- Mimo, że obecny rok szkolny zaczął się niedawno, my już myślimy o roku następnym – mówi starosta Jan Perkowski. Mamy naprawdę dobre szkoły, które dostosowują swoją ofertę do potrzeb rynku pracy - warto by uczniowie i ich rodzice o tym wiedzieli. Szkoły stale doposażamy i co bardzo ważne – nauka u nas jest na jedną zmianę – podkreśla starosta. Dodaje, że na dłuższą metę dojazdy do szkoły do Białegostoku są męczące – podobnie wieczorne powroty uczniów do domu.

Powiat Białostocki prowadzi cztery szkoły. Są stale doposażane, powstają w nich nowe pracownie i nowe kierunki kształcenia, nauczyciele podnoszą kwalifikacje. LO w Łapach dysponuje internatem, gdzie wkrótce pojawi się winda, a przy Zespole Szkół Mechanicznych powstał nowoczesny kompleks sportowy. Centrum Kształcenia Zawodowego modernizuje budynek, a wkrótce otrzyma dwa ciągniki, przystosowane do nauki jazdy i egzaminowania uczniów zdobywających kwalifikacje rolnicze. W ZS w Czarnej Białostockiej powstały dwie nowoczesne pracownie, planowane są dalsze gruntowne remonty.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}