W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Mistrzostwa w pieczeniu kiszki i babki wyróżnione!

Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej zorganizowane w Supraślu przez Powiat Białostocki wyróżniono w XIX edycji regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podsumowanie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego - zdjęcie wspólne laureatów w Opera I Filharmonia Podlaska W Białymstoku.

Pamiątkowy certyfikat wręczono na wojewódzkiej gali (14.11.2022 r) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Za etap regionalny konkursu odpowiada Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej to wydarzenie promujące kuchnie regionalną, babkę i kiszkę ziemniaczaną, czyli potrawy charakterystyczne dla województwa podlaskiego. To święto produktu lokalnego, rękodzieła i kuchni tradycyjnej. Jego częścią były konkursy na najlepszą kiszkę i babkę ziemniaczaną w kategorii indywidualnej oraz w kategorii duży producent, ponadto na najsmaczniejszy chłodnik i najlepszą nalewkę. Do naszych konkursów przystąpili uczestnicy z całej Polski. W ramach promocji produktów lokalnych zaprosiliśmy wystawców z całego województwa. 
Na naszym sierpniowym wydarzeniu obejrzeć i kupić można było unikatowe wyroby rękodzielnicze, pyszne dania regionalne oraz wyroby producentów lokalnych takie jak miody, sery czy wędliny. W celu przyciągnięcia większej liczby odbiorców, imprezę wzbogaciliśmy o występy muzyczne i atrakcje dla dzieci. Impreza z udziałem zespołów ludowych, Norbiego i gwiazd muzyki disco Jorgusa i zespołu Focus - przyciągnęła ok. 10 tys. osób. 

Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turystom produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}