W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rejestracja jednostek pływających - terminy

Uwaga właściciele jachtów i innych jednostek pływających! Zbliża się termin utraty ważności dokumentów rejestracyjnych wydanych przed 2000 r. Dla dokumentów wydanych przed 1 stycznia 2000 r. powtórnej rejestracji należy dokonać do 31 lipca 2021 r. Wniosek o rejestrację można złożyć w wybranym organie rejestrującym, spośród 382 na terenie kraju.

Żaglówki na wodzie

Zbliża się termin utraty ważności dokumentów rejestracyjnych wydanych przed 2000 r. Powtórnej rejestracji należy dokonać do 31 lipca 2021 r. 

Wniosek o rejestrację można złożyć w wybranym organie rejestrującym, spośród 382 na terenie kraju. Są nimi starostowie, prezydenci miast na prawach powiatu oraz PZŻ i PZMWiNW. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, ale po odbiór dokumentu należy udać się do siedziby organu – wybierz taki, do którego łatwo Ci będzie dotrzeć. Jeśli nie złożysz wniosku o rejestrację w terminie, stracisz prawo do ulgowej opłaty za rejestrację oraz możliwość zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego. 

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony: reja24.gov.pl 
System REJA24: 

  • e-usługi związane z rejestracją jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m – wnioski można kierować drogą elektroniczną do dowolnie wybranego przez siebie organu rejestrującego, wykorzystując elektroniczną skrzynkę podawczą; 
  • na Portalu Publicznym znajdują się materiały informacyjne o obowiązujących przepisach i procedurach; 
  • na Platformie Szkoleniowej udostępniono instrukcje obsługi oraz filmy instruktażowe prezentujące sposób posługiwania się aplikacjami Systemu REJA24 w zakresie obowiązków rejestracji jednostek pływających, aktualizacji danych, a także innych usług realizowanych za pomocą systemu.
     
{"register":{"columns":[]}}