W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rada Wojewódzka NSZZRI "Solidarność" - obrady

Podlaska Rada Wojewódzka Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" obradowała w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Omawiano problemy rolników.

Zebranie Podlaskiej Rady Wojewódzkiej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność"

Gościem posiedzenia (19.09.2022 r) był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski. W spotkaniu wzięli też udział starosta Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

Przedmiotem zebrania były bieżące problemy, dotykające rolników - szczególnie w naszym regionie. To m.in. kwestie opóźniających się dopłat do nawozów i małej liczby spółek wodnych, które w wielu gminach polikwidowano. Mówiono także o konieczności zwiększenia w Polsce liczby magazynów do gromadzenia zapasów zbóż, kukurydzy czy rzepaku. Wiceminister ze zrozumieniem odniósł się do zgłaszanych przez rolników postulatów. Podjął się przedstawienia ich na spotkaniu kierownictwa resortu i dalszym pilotowaniu. Rolnicy wyrażają wdzięczność za możliwość spotkania i mają nadzieję na pozytywne załatwienie palących problemów.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}